Підприємства «Смарт Енерджі» провели корпоративні змагання з практичного гасіння умовних пожеж

У загальному заліку перемогла команда з Полтавщини — представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед». Друге місце посіло ПрАТ «Укргазвидобуток», а третє — ТОВ «Пром-Енерго Продукт». На думку загалу, у цих змаганнях виграли всі, оскільки отримали, крім дипломів та кубків, неоціненні навички. 


За словами організаторів, тепер спільні навчання проводитимуться як мінімум 1 раз на рік, що дозволить працівникам газовидобувних підприємств «Смарт Енерджі» регулярно відпрацьовувати специфічні навички, доводячи їх до автоматизму. 


Є й масштабніші плани: у майбутньому подібні змагання можуть вийти за межі корпоративного заходу, тобто проводитимуться із залученням інших компаній.

Змагання, у яких перемогли всі


(За матеріалами статті в газету «Вісті Водолажчини»)


25_04_new_smart_2.jpg 25 квітня 2014 року на полігоні навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (ОРСЦЗ) Державної служби України з надзвичайних подій відбулися змагання з практичного гасіння умовних пожарів, у яких взяли участь три команди підприємств газовидобувної промисловості: ПрАТ «Укргазвидобуток» с. Нововодолазького району, ТОВ «Пром-Енерго Продукт» із Чугуївського району, також Харківської області, та гості з Полтавщини — команда представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед».

Відкриваючи змагання, начальник навчального центру ОРСЦЗ полковник служби цивільного захисту О. М. Білотіл побажав учасникам успішного старту, чесного суддівства й головного — удосконалення навичок у гасінні пожеж, а також побажав, аби щастило, та висловив сподівання, що змагання підуть на користь усім його учасникам.

Якщо гості з Полтавщини опинилися на полігоні НЦ ОРСЦЗ вперше, то харківські підприємства підтримують із центром тісний зв’язок і регулярно проводять на його базі навчання. Цього разу працівники центра підготували програму змагань, надали в розпорядження техніку, пожежний одяг і спорядження, продемонстрували виконання кожного етапу, а також узяли безпосередню участь в організації проведення змагань.

25_04_new_smart_3.png Змагання проходили в 7 етапів, під час виконання яких відпрацьовувалися чіткість і злагодженість дій у разі виникнення пожару, здобувалися навички поводження з первинними засобами пожежогасіння, пожежно-технічним обладнанням, пожежною технікою й додатковим обладнанням, яке використовується для гасіння пожеж. Не менш важливим чинником було те, що вироблялася психологічна стійкість у разі зіткнення з пожежею та її небезпечними чинниками.

Боротьба розпочалася з етапу, який передбачав надання медичної допомоги, а саме: рятування постраждалого із задимленої зони, небезпечної для життя, транспортування на ношах до безпечної зони й надання йому першої медичної допомоги — зупинення кровотечі на кінцівках, штучне дихання й непрямий масаж серця (реанімація). У цьому етапі не було рівних команді представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед».

Однак на етапах, пов’язаних із гасінням пожеж, боротьба за лідерство тривала. Точилося запекле протистояння: іноді команди, які посіли 2-ге та 3-тє місце, від перемоги відділяли десяті частки секунди. Саме так було на заключному етапі — під час практичного відпрацювання оперативного розгортання пожежного автомобіля з прокладанням лінії із 2 рукавів, подаванням стовбура ГПС-600 і гасінням умовної пожежі повітряно-механічною піною. Результати команд — 26,4 с; 26,69 с; 27,9 с. За підсумком цього етапу лідером стала команда ПрАТ «Укргазвидобуток».

У загальному заліку, за сумою часу виконання окремих етапів, перемогла команда представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед», другою стала команда ПрАТ «Укргазвидобуток», третє місце посіло ТОВ «Пром-Енерго Продукт». Однак, на думку більшості, у змаганнях перемогли всі, оскільки всі отримали, окрім кубків, неоціненні навички.

На думку начальника циклу підготовки фахівців пожежно-рятувальних підрозділів підполковника служби цивільного захисту Ю. Д. Мітасова, члени команд показали досить високі результати, й у разі виникнення непередбачуваних ситуацій — ліквідації або локалізації великих пожеж до прибуття пожежної охорони — вони впораються з поставленим завданням. 

 
Окремо треба додати, що до складу команд увійшли звичайні працівники підприємств: оператори, слюсарі, майстри.

У короткому інтерв’ю після завершення змагань директор ПрАТ «Укргазвидобуток» В. О. Мохов зазначив:
— Такі навчання проводяться щоквартально. Ми задоволені, що в Харківській області є такий центр і можливість підвищувати кваліфікацію наших співробітників не лише у плані їхніх безпосередніх обов’язків, а й безпеки виконаних робіт, запобігання аварійним ситуаціям, оскільки ми працюємо в умовах підвищеної пожежної та вибухової небезпеки. І хоча на моїй пам’яті така ситуація траплялася лише один раз — спалахнула електрощитова шафа — оператори швидко самостійно загасили полум’я. Завдяки навчанням, проведеним напередодні до цього випадку, вони обрали необхідний тип вогнегасника й упоралися з цією проблемою за 26 с. Загалом компанія приділяє велику увагу тимбілдінгу, а ці навчання — один із його видів, під час яких відбувається згуртування колективів різних підприємств, обмінюються досвідом, розвивають необхідні навички.

Змагання завершилися. Мабуть, символічним є те, що вони проходили напередодні трагічної дати — 28-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС, що ще раз нагадало всім нам, що запобігання техногенним катастрофам — справа кожного. І працівники компаній газовидобувної промисловості зроблять усе можливе в разі надзвичайної ситуації на їхній ділянці роботи.

25_04_new_smart_4.jpg
Друк