• Британська Regal Petroleum розширює свою присутність у Полтавському регіоні

  Британська Regal Petroleum розширює свою присутність у Полтавському регіоні

  Британська Regal Petroleum розширює свою присутність у Полтавському регіоні
  Британська компанія Regal Petroleum, що входить до групи Smart Energy (нафтогазовидобувний бізнес групи Смарт-Холдинг), оголошує про розширення своєї діяльності в Полтавській області на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище через придбання ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яке володіє відповідним спеціальним дозволом.

  24 березня 2020 року було завершено процедуру придбання активів у відповідності до угоди між компанією Regal Petroleum та попередніми власниками. За умовами угоди компанія придбала 100% акцій ТОВ «Аркона Газ-Енергія». Перший транш при укладанні договору становитиме 4 315 000 дол. США. Ще 2 157 500 дол. США компанія перерахує колишнім власникам ТОВ «Аркона Газ-Енергія» у випадку задоволення певних умов угоди. У разі здійснення другого платежу, через рік після нього, відбудеться третій транш, також у розмірі 2 157 500 дол. США. Таким чином, за укладеною угодою загальна вартість активу може скласти до 8 630 000 дол. США. Водночас, кінцева вартість буде визначена задоволенням певних умов угоди. Договір також містить роз’яснення, зобов’язання та гарантії, які є стандартними для подібних транзакцій, і надає право компанії відкласти визначені платежі та/або вимагати компенсацію збитків, завданих попередніми траншами у випадку порушення умов угоди придбання.

  «Ми продовжуємо нарощувати свою присутність у нафтогазоносних регіонах України. І в рамках цієї стратегії розширення нашої діяльності на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище є логічним кроком. Ми довго вивчали інформацію щодо цієї ділянки і віримо, що завдяки ресурсу, яким на сьогодні володіє британська Regal Petroleum, зможемо дати друге дихання промисловій розробці на цій площі», - прокоментував Сергій Глазунов, Генеральний директор групи компаній Smart Energy.

  ТОВ «Аркона Газ-Енергія» є українською компанією. Відповідно до її неаудійованої фінансової звітності за 2019 рік її чисті активи склали 2,6 млн грн (0,10 млн дол. США), а збитки після оподаткування – 1,6 млн грн (0,06 млн дол. США).

  ТОВ «Аркона Газ-Енергія» володіє спеціальним дозволом, що передбачає геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням вуглеводнів (промислова розробка) на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, яке розташоване в Полтавський області. Дозвіл надає право розробки ділянки площею 97 км2, яка знаходиться приблизно в 15 км на схід від Свиридівського родовища, на якому здійснює видобуток вуглеводнів один з активів британської Regal Petroleum. Спецдозвіл був виданий ТОВ «Аркона Газ-Енергія» в травні 2017 року строком на 20 років.

  Родовище розробляється з 1980-их років. У межах ліцензійної ділянки за цей час пробурено п’ять свердловин, проте жодна з них наразі не є діючою. Як і на Свиридівському, на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі продуктивні горизонти знаходяться в межах візейського ярусу, на глибині 4600-6000 м.

  Відповідно до даних у Державному балансі запасів, станом на 1 січня 2020 року затверджені Державною комісією по запасах корисних копалин (ДКЗ) України запаси вуглеводнів Свистунківсько-Червонолуцького родовища складають 4,9 млрд м3 газу та 0,86 млн т конденсату (приблизно 38,0 MMboe). Компанія провела детальне вивчення доступних геолого-технічних даних по Свистунківсько-Червонолуцькому родовищу і вони підтверджують ці показники. Водночас, запаси вуглеводнів не оцінювались незалежним оцінщиком і не відповідають стандартам SPE/WPC/AAPG/SPEE класифікації та звітності системи PRMS.

  Наразі компанія має намір розпочати роботу над планом розробки родовища та прогнозує, що він включатиме початок буріння нової свердловини протягом наступних 12 місяців.


  Довідка

  Regal Petroleum plc є публічною британською компанією, акції якої котируються на Лондонській біржі AIM. В Україні здійснює свою діяльність через Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» в Полтавській області та ТОВ «Пром-Енерго Продукт» в Харківській області, які володіють спеціальними дозволами на видобуток вуглеводнів. Всі компанії входять до складу групи Smart Energy.

  У свою чергу група Smart Energy входить до Смарт-Холдингу, здійснює реалізацію проектів з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів.

  Нафтогазовий напрямок Smart Energy, окрім активів Regal Petroleum, представлений газовидобувною компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область).


  Друк
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-64465498-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');